Hangi Siteler İçin Kiralık Sunucu Kullanılmalı?

Others

Öncelikle kiralık dedicated sunucunun ne olduğunu kavrayalım. Bu server paylaşımsız olup yalnızca tek bir kullanıcıya öğrenim edilmiş sunucular olup idaresi tel elden gerçekleştirilmektedir fakat her internet sitesi amacıyla kullanmak elverişli olmayıp belli şartlarda kullanılmalıdır. Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Webmasterlar ilk etapta paylaşımlı sunucular ila işe başlar iken gelişen vakitlerde paylaşımlı sunucular yetersiz kaldığı vakit paylaşımsız sunuculara geçerler.

-Belirli dönemlerde trafiği çoğalan internet siteleri bu dönemlerde kiralık server kullanmalıdır. Örnek olarak üniversite puanları sitesi normal vakitlerde çok ziyaretçisi olmaz iken üniversite tercih vaktinde siteye girecek görüşmeci sayısında büyük artım olacaktır. Bu vakit dedicated sunuculara geçmeleri tavsiye edilir.

-Kişisel verilerini server içerisine yükleyecek bireylerin kesinlikle paylaşımsız sunuculara yüklemesi tavsiye edilir.

-Video paylaşımı yapacak sitelerin bant genişliği yüksek olması gereklidir. Bu sebepten ötürü paylaşımlı sunucular yetersiz kalacaktır. Bu tarz sitelerin kiralık sunucu kullanması gerekir.

-Büyük yatırımların uygulanacağı süratli büyümesi öngörülen sitelerin kullanması tavsiye edilmektedir.

-Daha güvenilir olması sebebiyle e – ticaret sitelerinin kesinlikle paylaşımsız sunucularda yer almaları gerekmektedir.

Dedicated sunucu kiralayacağınız firmanın seçimini özenle yapmalısınız. Aksi takdirde pekçok problemle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu vaziyet şayet sitenizin hasar almasını ve vakit kayıbı yaşamanıza niçin olur. Hele dahi gelirli internet siteleri amacıyla bu vaziyet daha kötü neticelere niçin olur. Cloudvist güvenilir ve nitelikli bir şekilde server kiralayabilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*